| Spitz10 a întrebat:

Sal tpu.Acum cateva zile eram la scoala cu un prieten care stie kick boxing si ne loveam asa in joaca, mi-a dat una in ficat, dar nu a dat chiar deloc tare si nu mai puteam sa respir usor si nici nu puteam sa vorbesc vreo 25 secunde. Unde mai exact as putea sa lovesc si eu asa.Adica nu cred ca asa ceva te invata la kick boxing ca parea destul de surpins ca mi-a luat aierul.Nu vrau raspunsuri cum ar fi ficat sau stomac sau din astea, ceva mai precis sau un site. Funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Eschimoasa a răspuns:

Buna Paul,

Mai exact ce vrei sa stii?
Unde te-a lovit sau de ce te-a lovit atat de tare?

| Spitz10 explică (pentru Eschimoasa):

Nu,vreau sa stiu unde trebuie sa dau sa fac si eu astal, pentru ca daca ii prind una dinasta, dar tare, la unu e pe jos.Si inca ceva...este o miscare, pe care si eu o pot face, pe la mine prin scoala se numeste ampicilina.II dai un genunghe nu prea tare intre shold si genunche si sa nu fie in fata, in laterala.Asta ii provoaca o durere foarte mare si si ii amorteste piciorul si nu se poate lasa pe el vreo 30 secunde.Dar el poate sa dea unul dinasta cu piciorul.Deci cum mi-a luat aierul si cum face sa imi amorteasca piciorul cu tibia si nu cu genunchele?

| Eschimoasa a răspuns (pentru Spitz10):

La intrebarea asta nu pot sa-ti raspund insa pot sa te sfatuiesc sa folosesti astfel de tehnici doar in situatiile in care esti in pericol.
Astfel de tehnici, folosite in joaca sau pentru a demonstra celorlalti ce stii sa faci tu, dar e valabil si pentru prietenul tau, pot sa-ti aduca mari probleme cu politia.

| Spitz10 explică (pentru Eschimoasa):

Sa am grija ce fac pentru a nu avea probleme cu politia inseamna ca mi-ar fi frica de politie.In politia romana sunt numai rahaturi de oameni si gunoieri luate la colt strazi.

| Eschimoasa a răspuns (pentru Spitz10):

Inteleg ca nu ai incredere in politie insa, daca ai sub 18 ani, asta nu inseamna ca, facand ceva care incalca legea nu poti sa fii sanctionat prin diferite modaliti, chiar poti sa ajungi in inchisoare.

| beastboy84 a răspuns (pentru Spitz10):

Bai frate pai el ti-a dat un low kick asa se numeste "apicilina" aia care el a dat-o cu tibia nu cu genunchiul.