| anonim_4396 a întrebat:

Acum o luna am fost la o petrecere unde am fumat 5-6 tigarii si astazi mi-am facut analizele la sange, fiindca incepe campionatul la sportul care il fac si as vrea sa stiu daca se vede la sange? De atunci n-am mai pus gura...Si peste 2 saptamani am radiografie pulmonare... Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Stai linistit nu se vede nimic!
Tutunul nu dauneaza fricii tale, ci dauneaza grav sanatatii tale.Alegerea iti apartine.Iti doresc sa ajungi un adevarat campion!

| michelia a răspuns:

Ce sa se vada? Cred ca vorbesti de tutun, nu?
Nu-ti apare nimic nici in singe si nici la radiografie.
Dar opreste-te cu fumatul, mai ales daca faci sport, pentru sanatatea ta, nu de frica analizelor!

| gabyloshlosh a răspuns:

Daca nu ai tras in piept happy nu dar daca da e posibil sa se vad... bafta!