| JockerStoica a întrebat:

Sal TPU am 14 ani si am o inaltime de 1metru si 55 de cm, si am 36 de kg mentionez ca sunt baiat.Nu mi se pare o greutate normala si o inaltime normala la varsta mea.As vrea sa ma mai ingras si sa ma mai inalt 10cm cum as putea face asta TPU?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Citeşte că poate te ajută asta:
http://www.dietetik.ro/diete/diete-pentru-ingrasare

| Anonim5566 a răspuns:

Nu te poti ingrasa si inalta brusc, la comanda. Intr-adevar, sunt niste cifre cam mici. Incearca sa faci sport ca sa te inalti (baschet, volei), sau sa stai atarnat de o bara happy Cu greutatea nu e de joaca. Mananca lucruri consistente mai des, in cantitati mici.

| Alin_Barbu_1998 a răspuns:

Incearca sa faci inot asta te ajuta mult la inaltime am un coleg in clasa care era mai mic cu 10 cm ca mine si practica inot de vreo 6-7 luni si deja e aproape cat mine.winking Si ca sa te ingrasi incearca sa mananci mai bine si poate mai des...dar nu exagera ca sa nu devi supra-ponderal happy