| theStar a întrebat:

La 17 ani, am 1.60 inaltime si 43 de kg... as vrea sa ma mai inalt si sa ma ingras, sa ma dezvolt oarecum. ce imi sugerati sa fac? cum as putea sa ma mai inalt?

Răspuns Câştigător
| Mwhahahaa a răspuns:

Buna

Poti sa te inalti cu timpul... Dar si inotul, voleiul ajuta la inaltare... dar esti bine tusmug nu te simti niciodata complexata din aceste motive minorewinking
Si ca sa te ingrasi... ia vitamina c, sau altele...sau incearca sa mananci putin mai multa paine.si sa mananci puuuutin mai mult in generalkiss. sper ca ti-am fost de ajutprkiss...
pe. s si eram micuta de statura, dar am mers la inot si incetul cu incetul m-am mai dezvoltathappy

se poate.happy

xoxo`

5 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Buna! Ai sa razi putin de ce o sa-ti spunhappy...noua profesorul de sport ne zicea sa ne intindem pe o bank si sa te traga de mainii si de picioare cinevarolling on the floor...asta e o metoda...pa'pa

| Betty18 a răspuns:

Am si eu tot 17 ani si 4 luni si am 1, 60...eu una nu cred ca ma mai inaltbig grin... oricum nici parinti mei nu erau inalti... putini mai inalti ca mine
daca parintii tai sunt din fire mai inalti o sa mai cresti daca nu nu.
daca faceai de mica vreun sport(inot, baschet)aveai sanse sa fii mai inalta

succes

| costyn162 a răspuns:

Fiecare dintre noi are propriul proces de dezvoltare...Si eu sunt scund si nu ma simt deloc complexat... Sfatul meu este sa te accepti asa cum esti...cu toate calitatile si defectele tale...

| sTeFaN. a răspuns:

Pai daca vrei sa te inalti practica si tu un sport cum ar fi: baschetul, handbalul sau inotul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa te ingrasi mananca mult si danatos si din cat poti mai mult sa mananci seara iar cu inaltimea stai linistit mai ai timp pana la 24 de ani dar daca vrei cam an toata ziua ai putea sa stai atarnat cam 10 minute pe zi si sar purea sa opservi ceva schimbari bine normal ca nu in prima zi dr cam intr-o luna