| MuLti a întrebat:

Sal TPU am 15 ani si o scolioza de 27° si am inceput gimnastica si port si corset imi puteti spine daca aceasta problema se indrepta? Ps as mai vrea sa stiu la cate grade se opereaza multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Iustip a răspuns:

Nu stiu la cate grade se opereaza, ar trebui sa intrebi medicul. Oricum, stiu ca se poate indrepta daca porti corset, asculti sfaturile medicului si nu e foarte grav.Succes! happy