| Ely3434 a întrebat:

:* Eu port un corset pentru coloana. Mi-am facut radiografia la Bucuresti, corsetul la Targoviste si gimnastica o fac la Ploiesti. La Targoviste mi-au spus ca o sa port corsetul pana la 18 ani, iar la Ploiesti pana la 15. Doctorii nu mi-au spus cate grade am la coloana. Mi-au spud ca nu am multe grade dar as vrea sa stiu cate am. Stiti cum se masoara pe radiografie? O sa-mi fac alta dupa vacanta, sper ca mi s-a mai indreptat coloana. Eu nu cred ca a multe grade ( am si scolioza si cifoza ) deoarece nu se vede ca stau cu un umar mai jos sau mai sus. Dau fundita pentru cine ma poate ajuta :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JulieAndreeaB a răspuns:

Aici nu cred ca poate fi vorba de aspect, ci de fapt ce ai tu in realitate. este bine ca ti-ai dat seama la timp. tu probabil ai o deformare de maxim 50 de grade. tu trebuie sa ai 0 grade la o coloana perfecta.

| Ely3434 explică (pentru JulieAndreeaB):

Mersi :* am 13 ani si ma durea spatele rau. Dar si doamna de la, chinetoterapie mi-a, zis ca nu am multe gradewinking Dabia astept sa fac radioagrafia big grin

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra aici la "Chat Medical" si vorbesti online cu un medic >> http://www.assb.ro/