| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU.Am cred ca de aproape o luna un nigel la picior pe un degetxD.am fost la farmacie si mi-o dar un fel de bandaj cu o pastila pe el care il usuca.si femeia de la farmacie mi-a spus sa-l scot cand e uscat dar ma doarecrying. cum sa-l scot cu tot cu radacina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adina77 a răspuns:

Buna!
Continui sa pui plasturele pe el,dar cu atentie,sa nu atingi zona sanatoasa,ca arde.
Din cate am vazut eu,arata ca un plasture cu o substanta verzuie,nu?
Se poate sa-ti fi dat plasture antibataturi, si nu stiu daca este chiar bine.
Ia bilet de trimitere de la medicul de familie si du-te la dermatologie, sa vezi despre ce e vorba.
Acolo te pulverizeaza cu un spray cu azot si in cel mult doua saptamani cade.
Succes!
Nu te mai chinui empiric cu ce spun farmacistele.