| Anonim24122004 a întrebat:

O intrebare.
Am luat niste molizi conici de la gradina max acum 3 luni si au venit aproape uscati de tot numai niste ramurele verzi asa.
I-am plantat afara timp de o luna dupa a trebuit sa ii scot, cand i-am plantat au inceput sa isi revina i-am scos pentru ca trebuia ca vin astia de la primarie cu sapatul si i-am pus in ghiveci. Ei bine timp de vreo luna, 2 unul s-a uscat, i-a picat toate acele si unul a inceput sa creasca si azi l-am taiat un pic sa vad daca mai traieste, era verde dar cand l-am taiat era uscat, nu prea avea seva si am zis sa il scot si am vazut ca radacina era neagra dar avea 3 smocuri albe. Cred ca am compromis-o asa ca l-am plantat inapoi in ghiveci dar am pus alt pamant usor amestecat cu pamant de flori, nisip si zat de cafea ca am auzit ca e ingrasamant natural care contine azot, bine putin zat, credeti ca isi va reveni?

1 răspuns:
| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns:

Foarte putine sanse de reusite din pacate, trecea de la un mediu la altul a afectat molidul.