| klawdiu a întrebat:

Sal TPU.As vrea sa ma apuc de sala, sa imi cresc masa musculara mai ales la brate.Ce imi recomandati proteine/creatina?
DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| FreakyChucky a răspuns:

Steroizi [cu riscurile de rigoare:sangerari si cicatrice, infectii, durere etc-care pot aparea daca te injectezi fara supraveghere medicala]

| Cosmin86 a răspuns (pentru FreakyChucky):

Cum naiba sa recomanzi steroizi? straight face

| Cosmin86 a răspuns:

Bratele au grupe mici, nu sunt asa importante.

80 % din masa musculara e in grupele mari; piept, spate, picioare, pe alea pui accent.

Ca sa-ti recomande cineva un supliment ( proteine, creatina, amino, glutamina, etc. ) trebuie sa spui : varsta, inaltime/greutate, alimentatie.

Fara sa ne spui planul tau de alimentatie nu avem cum sa-ti recomandam ceva ( spre ex. daca ai 6 mese pe zi bogate in proteine, nu mai are rost sa cumperi suplimente cu proteine )

| klawdiu explică (pentru Cosmin86):

1.78 m cu 70 kg, iar mesele zilei le servesc regulat 4/5

| Cosmin86 a răspuns (pentru klawdiu):

Http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-908g/

O portie dupa antrenament si alta intre mese, in zilele fara antrenament.

Contine proteine + glutamina ( pentru refacere ) + ceva carbohidrati. E suficient, mai tarziu o sa iei si o creatina cu 30 ed min inainte de antrenament.