| Qwertyuop2389 a întrebat:

De ce îmi cresc fire de par pe partea de sus a frunții? Gen unde este bretonul, am niște fire acolo pe care le am lăsat sa crească, dar nu au crescut toate și arata cam urat.Ce sunt alea? Inseamna cumva ca o sa chelesc? Eu nu țin minte sa mi fi tuns vreodata bretonul!
Funda big grin!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal ca firele de par sa creasca tot timpul, in timp ce altele cad, fiind un proces foarte natural si normal, mai ales in tinerete.
\Parul din breton si mai ales cel de pe frunte il observi cel ami repede cand creste, pentru ca vezi fire mici aparand tot timpul acolo, dar apar in locul celor care au cazut, deci, procesul este perfect normal si natural.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu nu o sa chelesti sunt doar niste fire de par acolo care nu au crescut cum trebuie.