| InSaNeDesign a întrebat:

`Na seara TPU! Am si eu o problema, sper ca cineva ma poate ajuta. Am 21 de ani, pe la varsta de 15-16 ani, mi-am lasat parul foarte lung, pana dupa urechi, dar am facut o schimbare si m-am tuns foarte scurt. Am inceput sa ma tund numai asa, pentru ca ma saturasem de par lung. Cu toate astea, inca aveam un volum enervant pentru mine de fiecare data dupa spalare, asa ca m-am dus la frizer si i-am zis, domnule ma enerveaza parul asta, am volum prea mare. Apoi el a luat o foarfeca, habar nu am cum ii zice, ideea e ca acea foarfeca taie firul de la baza si mi-a rarit in ultimul parul, presupun ca femeile stiu mai multe despre aceasta foarfeca. Acum intrebarea mea e urmatoarea: firele alea de par vor mai creste vreodata? am parul tot mai rar si chelesc in parti, daca va uitati la avatarul meu, veti observa ca am fruntea din ce in ce mai lata. Mi-e dor de vechiul meu par, mi-e dor de bretonul pana la ochi, exista vreo modalitate sa-mi recapat parul meu de dinainte?

Răspuns Câştigător
| ellutza a răspuns:

Da, se cheama foarfica de filat. Are o parte normala si una tip pieptene. Normal ca vor creste firele inapoi sunt doar tunse asimetric. Dar chelitul nu este de la acea foarfeca, probabil e o coincidenta cu alopecia care ai inceput sa o ai. Foloseste dupa samponare un balsam de par hidratant deoarece rgenereaza firul de par si hraneste. Acum trebuie sa astepti sa creasca.

| InSaNeDesign explică (pentru ellutza):

Vai multumesc, mi-a cazut o piatra de pe inima. Faza e ca frizerul mi-a zis ceva, dar nu stiu daca e chiar adevarat. Tatal meu seamana leit cu mine, si are exact la fel chelia, iar frizerul mi-a zis ca-l mostenesc pe tatal meu, ca si el se tunda la acelasi frizer (aman2 ne tundem la el de multi ani). Este adevarat ca as putea sa-i mostenesc chelia tatalui meu? :-s De la varsta asta? straight face

| ellutza a răspuns (pentru InSaNeDesign):

Da este adevarat ca se mosteneste dar nu este obligatoriu. Si tatal sotului meu este cam chel [de fapt mai are 3 fire in varful capului ca o paranteza laughing] Iar sotul meu are 30 ani, un par negru, des si frumos. Bineinteles ca se unge ca maimuta cu toate tratamentele mele pentru par laughing. De asta iti recomand sa folosesti.

5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Daca esti barbat,singuru lucru, singuru sfat care til pot da e sa te barbieresti in capwinking eu o fac saptamanal, no stres, no hear, no washlaughing

| InSaNeDesign explică (pentru Liviu):

Poate o voi face, dar deocamdata vreau sa raman cu putinul par pe care-l am, sunt prea tanar sa ma barbieresc in cap. Ms pentru raspuns!

| Liviu a răspuns (pentru InSaNeDesign):

Prea tanar? esti deaseama cu mine, eu ma barbieresc in cap de cand ma stiu, de la 10 ani am fost barbierit prima data, dupa la 19 ma barbieresc singur, daca vrei detalii imi dai idd de mes si iti explic eu cum se face pas cu pas. happy