| dramazaptoorg a întrebat:

Sal TPU deci am pojar (rubeola) si aveam corpul plin cu bube era bine ca nu ma manca dupa cateva zile am mai iesit putin pe afara mi-au disparut toate bubele si acum ma mananca de morr. De bubele au disparut,,o sa mai apara,,sau se duc la ficat,, la plamani,, ajutor Oami recomandati sa fac o baie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FuckYouAll a răspuns:

In niciun caz sa nu faci baie! Ca iti raman urme si te mananca si mai tare. Si eu am avut iar in 3 zile mi-au trecut. a4a zi am iesit afara si nu am avut nimic. Daca ai iesit si ti-au reaparut du-te de urgenta la medic petru ca da, intr-adevar pot sa-ti iasa sub piele si pe organe. Bafta :*. Fundita? smug

2 răspunsuri:
| AdelinGrigorescu a răspuns:

In nici un caz sa faci baie, si nu mai iesi deloc afara! Am si eu de 3 zile.

| CreangaVerde a răspuns:

Sa nu faci baie