| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Sambata trecuta pe data de 3 iunie, a inceput sa ma doara capul, sa am ameteala si sa ma usture spatele. Nu am bagat de seama, am zis ca este o raceala. Cand miercuri am observat ca am niste bube pe tot corpul, am fost la doctor si mi-a zis ca am rubeola. Bubele de pe corp mi-au disparut dar mai am pe picioare. Pot sa ies afara? Apar alte complicatii? A trecut o saptamana de la primele simptome. Multumesc. Funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Thekeyisme a răspuns:

Daca mai ai bube iti recomand sa mai astepti vreo doua-trei zile pana iti dispar (o prietena a avut mai intai pe fata, apoi pe gat, apoi pe burta si la final pe picioare; a stat in casa o saptamana. dar de cand au inceput sa ii apara bubele) poti face si complicatii sau bubele pot fi mai pronuntate. faci cum vrei. daca nu mai sunt chiar atat de pronuntate bubele si tu nu mai poti sta in casa iesi afara o ora - doua sa iti revii. sper ca te-am ajutat happy insanatosire grabnica

| DjIulyanB a răspuns (pentru Thekeyisme):

Astept sa vad daca mai raspunde cineva. Daca nu iti dau tie fundita. big grin

1 răspuns: