| bobi595 a întrebat:

eu mananc multe fructe si ezit cu bananele! Bananele ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Normal, au fructoza. Tot ce are fructoza ingrasa (deci toate fructele) Bananele au chiar destula fructoza
Dar fructoza nu ingrasa la fel de mult ca zaharul.

| emima a răspuns:

In nici un caz fructele nu ingrasa

| Cosmin86 a răspuns:

Cat timp nr. de calorii consumate este mai mic decat nr de calorii arse NU te ingrasi indiferent ce mananci ( chiar si shaorma ), nu conteaza un aliment anume, conteaza totalul pe ziua respectiva

| roxaa15 a răspuns:

Daca manaci cu masura nu, de multe ori bananele ajuta chiar si in curele de slabire deoarece sunt consistente si tin destul de mult timp de foame undeva in jur de 4 ore

| Ina93 a răspuns:

Pana la urma ori ce fruct ingrasa ca contine zaharoza..acuma depinde de corpul omului ..si pana la urma bananele au zi ele vitaminile care corpul are nevoie..asa ca poti sa manci pana si ele sunt o vintamina care corpul are nevoie