| Bersek a întrebat:

va rog, ajutati-ma, cum as putea sa o conving pe prietena mea sa se lase de fumat! Ms anticipat, funda

Răspuns Câştigător
| XByancaElenaX a răspuns:

Buna o convingi prin:
1.ii spui cu frumosul ca nu este bine pentru ca isi strica sanatatea
2. daca nu vrea ii iei niste medicamente de lasat
3.o duci la doctor sa ii ex ca nu este bine
4. oconvingi ii spui tot ce ai pe suflet
5. daca nu vr ea isi strica sanatatea nu u dc te preocupi?big grin
Sper ca te-am ajutat raiden
fundulitsa:*sad puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| 女明DongRi a răspuns:

Am si eu o amica cam la fel. Si orice as face n`as putea s`o fac sa se lase de fumat, caci nici nu vrea, dar nici nu poate. Poate la fel e si pentru prietena ta- fumatul a devenit o parte din ea, si nu se simte ea cu adevarat fara fumat. Cauta tratamente naturale si sfatuieste`o sa le incerce.happy

| xButterflyxX a răspuns:

Explica-i ca nu este bine, se imbolnaveste de una singura cu mana ei, spune-i ca poate face cancer pulmonar, mamar. poate muri, sa se lase sper binele ei.happy

| MadaliciuXoxo a răspuns:

Puneo sa promita ca nu o sa mai fumeze daca te iub te va asculta asa a facut pr meu cu mineblushing funda?puppy dog eyes