| anonim_4396 a întrebat:

Salit TPU! Am o problema csm jenanta,nu pot inchide gura, adica pot dar ma simt incomod si o deschid in 2 minute inapoi,de mic imj erau puse porecle pe bbaza asta si vreau sa scap de problema asta,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu ar trebui sa îți fie jena, singura soluție ar fi o operație, sa îți umble pe la maxilar sau la gingii cred, nu ești singurul cu problema asta...nimeni nu e perfect, fiecare are un complex fizic.

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Mersi mult!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scoti polipii si ai scapat de problema!

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa te autocontrolezi!
Tine gura inchisa si invata sa respiri pe nas!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu pot respira pe nas deoarece am polipi, si o nara imi functioneaza in proecent de 50% si cea lalta de 35 %

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Opereaza-te!

| Caro34 a răspuns:

Tu esti uimit de lumea înconjurătoare si te lasa cu gura deschidă! Mergi la medic sa te verifice, TpU nu-ti poate inchide gura fiindcă vrea sa fii mereu deschis: la minte, la noi informații si activitati etc.; deci doar un medic te lasa fara cuvinte! Numai bine!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ai probleme daca respiri doar pe nas? Simti ca nu ai suficient aer? Daca da, consulta un medic ORL.