| anonim_4396 a întrebat:

Sall am o problema de mai multe zile(sapt) in partea de sus a piciorului stang ma doare o anumita parte am intrebat pe cineva ce e si mi-a raspuns ca HERNIA sau nu stiu dar asa am inteles :d ce inseamna si de 2 zile simt cum ar fi fierbinte acea parte spuneti-mi ce sa fac! este caz de operatie daca da este dureroasa necesita stat in pat mult HELP plizzzz.:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cocochannel a răspuns:

Hernia in partea de sus a piciorului stang? happy Poate fi eventual in partea inferioara a abdomenului.Hernia poate fi de mai multe feluri, dar daca esti baiat si e asa cum banuiesc eu (durerea, ca localizare) poate fi o hernie inghinala.Mergi la medic, numai el iti poate spune exact cauza durerii si daca e hernie sau altceva.Nu te gandi la operatii si alte probleme.Nu ai spus cand apare durerea-conteaza asta.Mergi la specialist, si multa sanatate.