| StefansiAtat a întrebat:

Sall, am si eu o verisoara careia i-a aparut UN FEL de furung la subrat, dar ii e frica sa mearga la doctor. Cum l-ar putea face sa dea inapoi fara interventia medicului? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Sa nu-i fie frica de doctor, mai ales daca e mare. Pana ajunge, local un alcool iodat, unguent tetraciclina sau baneocin, iar antibiotic, oxacilin (sau putin mai slab, amoxicilin). Mai poate tampona si cu biter suedez, biter romanesc.

| mami a răspuns:

Neaparat la medic
mai ales la fete e periculos cand apar sub brat, sa nu aiba probleme mai tarziu la san