| vasilikalexx a întrebat:

Eu cand ma lovesc mai rau la maini sau picior ma ia cu ameteli. Din ce cauza sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Allediana90 a răspuns:

Posibil sa fii anemic.du`te la medic pentru un control

| măcheamăăăî a răspuns:

Poate esti mai sensibil, poate ai o lispa de ceva in organism...nu stiu, du-te la medicul de familie, cel mai bine.

| nicu346 a răspuns:

Dupa cate inteleg eu problema este ca esti dupa parerea mea mai slab si suporti foarte greu loviturile, oasele si muschii neantrenati.nui nimic am avut aceeasi problema pana intr-o perioada cand am inceput sa umblu la mix fight si sa mai ameliorat.dar daca intr-adevar vrei sa dispara de tot si sa fii tare la oase si muschi mergi si tu la niste cursuri de karate, o sa te ajute extrem de mult)

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Mergi la medicul tau de familie!

evenso
| evenso a răspuns:

Cum stai cu TA ( tensiunea arteriala ), nu esti cumva hipotensiv si din cauza asta la o durere te apuca ameteala care ar putea duce chiar pana la lesin?
Ar fi recomandat sa iti faci analizele de rutina si sa te consulta medicul de familie.

| vasilikalexx explică (pentru evenso):

Da daca ma lovesc rau se ajunge la lesin

| vasilikalexx explică (pentru evenso):

Da daca ma lovesc mai rau pot sa si lesin

| vasilikalexx explică (pentru nicu346):

Da de exemplu mie daca imi da cineva cu pumnu in mana ma invinetesc repede s-ar putea sa fie de vina ca nu prea fac sport

evenso
| evenso a răspuns (pentru vasilikalexx):

Peretii vaselor de sange nu sunt destul de elastice, se sparg usor si de asta apar echimozele, de regula se intampla asta in carenta Vit C ( dar se intalnesc si la persoanele vegetariene ) consuma multe legume si fructe.
Si sa te duci la medic sa te consulte.