| Alexutza0802 a întrebat:

Sall. Am un frate de 6 ani jumate acum vreo 2 luni jumate se juca cu tata. faza este ca lui i se misca un dinte. dintele din fata de sus. din joaca l-a muscat pe tata de deget, iar cand a tras mana i'a scos dintelelaughing) stiu ca pare amuzant dar dintele nu da niciun semn ca ar vrea sa creasca. voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu crezi că dintele apare în secunda doi?
Apare el în câteva zile, săptămâni.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| Sophie a răspuns:

Mie primul dinte mi-a crescut tarziu.Mai tarziu de 2 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dintele nu apare atit de usor, am avut un verisor, aproape vreo 2-3 ani a stat fara un dinte in fata, dar pina la urma i-a iesit.
Mai asteapta un pic, nu e mare paguba.

| SplatAngel a răspuns:

Daca e primul dinte de lapte cred eu ca trebuie sa apara la locthinking bft:*