| anonim_4396 a întrebat:

Sall,azidimineata m-am simtit cam rau,meam o senzatie de frica,si parca m-am desprins de realitate, parca sufletul nu mai era atasat de corp si imi era foarte frica de parca cineva sau ceva voia sa ma omoare.Stie cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ai suferit un atac de panica; motive ar putea fi multe:stres, depresie, consum exagerat de alcool, tutun, droguri. Daca nu ai un motiv anume si a aparut din senin ai nevoie de un consult de specialitate la psiholog sau medic psihiatru.

| missClumsy a răspuns:

Ai suferit un atac de panica.Nu iti face griji nu e nimic grav.

| dragos9234 a răspuns:

1.Nu exista suflet.
2.Chiar nu stiu momentat ce ar putea fi, revin mai tarziu.

| nico097 a răspuns:

Buna.Teama de fica vine din mai multe motive ale vietii de exemplu:ploblemele familiare sau personale, teama, singuratatea, inchiderea in sine.De multe ori cand dormim spunem ca nu ne gandim la anumite lucruri cu toate ca le visam. Tulburarile memoriei sunt foarte des intalnite aceasta problema am simntito si eu si cand am cerut un sfat multi m-au luat la misto, incearca sa citesti rugaciuni si ai sa vezi ca iti vei reveni eu de cand citesc nu mai visez urat si nu mai am senzatia ca ma urmareste cineva prin casa.Sincer te inteleg perfect ce simnti, nu lua in considerare mesajele care nu isi au rostul citestele doar pe cele care te pot ajuta.Ai grija de tine daca mai doresti sa ma intrebi ceva nu ezita sa intrebi.

| PattyC a răspuns:

Stiu exact cum te simti eu mereu am impresia ca ma urmareste cineva dar asta doar cand sunt singura in casa si cand este intuneric.Nu cred ca este nimic grav poate de la stres sau altceva care te-a deprimat ai grija de tine.

| AnnielaIoana a răspuns:

Pentru atacuri de panica poti lua de la farmacie Sedocalm sau Sedativ PC sunt produse homeopate indicate in stari de anxietate, emotivitate, iritabilitate, tulburari de somn.Se i-au intre 3-6 comprimate pe zi.Comprimatele se sug.

| PaulTalent a răspuns:

Ai experimentat dedublarea astrala...bravobig grin