| adrianboss2011 a întrebat:

Sall,de azi de la 5 mi-e foarte rausad adica,am avut scaun si am vomitat bila,si nu am mancat de loc,adica am baut o cana de ceai,da am vomitato si pe aia, ce as putea sa manac ca sa nu vomit si sa am scaun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Poti lua metoclopramid impotriva varsaturilor si furazolidon pentru scaunele diareice. Ar fi bine sa ajungi la medic pentru consult si investigatii.
http://www.i-medic.ro/......rsaturilor

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Lactatele te ajuta, mananca niste iaurt simplu fara fructe, lapte, branza astea nu iti fac rau

| ralusycretz a răspuns:

Incearca sa mananci iaurt, pentru ca iti reface stomacul dupa ce ai vomitat si te "dezleaga" la burta. Poti sa mananci si fructe, dar sa fie zemoase...sa nu mamanci banana pentru ca de la banana nu o sa ai scaun. Sanatate!