| deea2sabau a întrebat:

Sall, nu inteleg un lucru azi pe la 5 m-am cantarit si aveam 66, 1 acuma m-am cantarit si am 66, 6. Cum naiba? N-am mancat nimic am baut doar apa. si asa se intampla de fiecare data. Cantarul e bun...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ai bagat apa in tine

| neutrino a răspuns:

Este si normal, nu ai facut pipi suficient!

| Mosotti a răspuns:

Ai retinut apa si e normal ca 0, 5 kg sa fie in plus! De aia cantaresti cu 0, 5 mai mult, e f simplu, puteai cantari si mai mult chiar. Diferenta uneori poate fi si de peste 1 Kg!

| Sheriarty a răspuns:

Pana si apa ingrasa. Orice ingrasa mai exact. E normal sa ai mai mult dupa ce bei.

| Mosotti a răspuns (pentru Sheriarty):

Apa nu ingrasa ca nu are Kcal deloc, dar se poate retine in tesuturi in plus fata de normal si de aia poate apare greutate mai mare.
Sunt mai multe greutati:

1 - De la apa retinuta in plus.
2 - De la mancare inca nedigerata ca lumea si e in plus, si s-a mancat mai mult ca data trecuta inainte de cantarire.
Adica data trecuta ai avut o m asa de 500 g seara si a doua zi te-ai cantarit, si data viitoare ai o masa de 1100 g seara, si normal ca a doua zi o sa cantaresti mai mult ca data trecuta chiar daca nu ai sarit de Kcal pe care le arzi, dar isi revine dupa aia.
3 - Daca nu ai defecat cum trebuie.
3 - Pe bune adica grasime. Aici NU mai coboara cantarul daca nu arzi grasimea in plus, nu coboara ca inainte nici dupa toileta, pipi sau ce o fi.

| NatyAriana a răspuns:

Probabil te-ai balonat de la apa, si mie mi se intampla la fel, dar stai linistita, daca esti balonata, o sa-ti revi la greutatea initiala!winking

| NatyAriana a răspuns:

Sau poate ai baut prea multa apa si nu te-ai usurat!