| AndutzuAdy a întrebat:

Sall..Stiti cum as putea sa cresc mai inalt? Sunt in clasa a 5-a (am 12 ani) si am 1, 40-1, 45 ..Sunt cel mai mic din clasaa si nu-mi place crying( Astept raspuns.Dau funda si vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vei mai creste,nu o sa te opresti aici,stai linistit.
Practica innot,baschet, handbal, sunt sporturi care te ajuta sa te inalti.
In rest, nu conteaza cum esti, conteaza sa fii sanatos!
Succes la scoala!
Te pup!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trei ședințe de înot pe săptămână.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

O sa cresti dupa 14 ani happy pana atunci fetele sunt mai inalte decat baietii in general, e vorba de pubertate si schimbari hormonale normale.Sa vezi cum sa te inaltezi brusc in liceu. Pana atunci ai grija sa nu iti privezi organismul de elementele necesare unei dezvoltari armonioase, sa mananci multe legume, fructe, carne alba, iauturi. Sa faci sport, dar nu sala ca cica de la aia ramai mic, si sa nu fumezi ca si fumatul stopeaza cresterea.

| Innovation a răspuns:

Probabil sunt si alte moduri in care poti creste in inaltime, dar eu stiu 3 MODURI naturale:
1.inotul-atunci cand inoti, prin miscarea bratelor si a celorlalte parti din corp, oasele se mai intind, ajutand astfel la inaltare
2.baschetul,jucand baschet, vei incerca sa dai cos cu mingea sau cand vrei sa sari pentru a o pasa unui alt jucator, iar atunci partile corpului vor proceda la fel
3. voleiul-de asemenea, jucand volei, trebuie sa sari in sus pentru a lovi mingea, deci partilecorpului vor proceda la fel

| InnocentSίn a răspuns:

Buna! Nu-ti face probleme.winking Dupa 14 ani, adica dupa clasa a 8-a te vei inalta destul.
Bafta! kiss

| Secret2000 a răspuns:

Am trait s-o vad si pasta

| CuteSmile a răspuns:

Pai ai putea sa joci baschet. Dacă nu iti place ai putea sa te apuci de înot happy funda?