| Achilles a întrebat:

Sall, sunt baiat am 13 jumate si am 1.72
NU imi place ca sunt asa de inalt si intr-un fel sunt complexat...am crescut brusc in ultimii 2-3 ani, oare o sa mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce ești complexat?
Unui băiat îi stă bine înalt că de aia este băiat.
Posibil să mai crești un pic sau deloc, voi creșteți până la vârsta de 21 de ani.
Nu te speria, nu ești înalt de speriat, 1. 80-1. 85 cm este cel mai bine pentru voi.
Eu am 173 cm, sâc, sunt mai înaltă decât tine cu un cm.
Pa, pa

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti deloc inalt, esti mediu pentru varsta ta. Eu sunt femeie si la 13 ani aveam 1, 70 m (acum am 1, 73). Sotul meu, care are 1, 88 m, la 13 ani avea deja 1, 80.

| Derye a răspuns:

Esti inalt in comparatie cu ceilalti copii. O sa mai cresti vreo 6-7-8 ani. Tie ti'ar placea sa fii de 1, 50 toata viata? Accepta'te dom'le asa cum esti, asta esti tu, probabil o sa mai cresti pana pe la vreo 1, 90 asa, si o sa fii un barbat "bine" cand o sa ajungi adult, dar pana atunci mai ai de mancat.

| Mony a răspuns:

Da!
baietii cresc pana la vreo 18-20 de anihappydeci da...

| CalipsoGirl a răspuns:

Problema ta e foarte des intalnita. medicii specialisti spun ca peste 12 de ore vei fi numit un mic gigant si te vor duce la zoo. ( ps : glumeam)

| Alexandra_7864 a răspuns:

Stai linstit.Eu am 14 ani iar colegii mei au chiar si 1. 80
Nui nicio prblema.Nu tb sa fi complexat ca esti inalt.Doctorii au spus ca baietii intr-o ft scurta perioada de timp cresc iar apoi pauza! Deci e ceva normal:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roaga-te sa mai cresti nah poate nu acum mai tarziu dar la 18 ani sa zicem daca ai 1, 85 e perfect cam asta e cea mai buna inaltime pentru baieti...eu ca fata am 1, 72 si e aiurea cand baietii sunt mai mici decat mine asa ca stai fara griji fi mandru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija sa te hranesti foarte bine.
Nu esti foarte inalt deloc.
Fetele cauta barbati inalti, e penibil sa fii scund.

| AlexSala a răspuns:

Eu daca as avea inaltimea ta as fi super multumit. si am 16 ani.

| VictorSilviu a răspuns:

Ce? Crezi ca esti prea inalt? Toate fetele se uita la baieti mai inalti ca ei, iar eu sunt fata, am aceeasi vasrta ca si tine si am 1, 69 laughing Crede-ma, ar fi bine chiar sa mai cresti.

| leutz99 a răspuns:

Probabil nu. doar pe la 17-18 ani.

| impisnot a răspuns:

Nu trebuie sa fii deloc complexat, din potriva ar trebuie sa te mandresti cu constitutia ta si poate sa o exploatezi la maxim incearca sa faci un sport ceva care sa iti placa, fiecare are o perioada in care creste brusc dar dupa perioada asta cresterea va fi mai lenta, cu toate ca sunt cateva boli gentetice care produc o crestere exagerata si constanta ( gigantismul- in termen popular) cu toate ca nu cred ca e cazul tau!