| xIonutzu a întrebat:

am 15 ani cate o data parca n-am destul aer can trag aer in mine vreau sa va spun k dorm intr-o camera cu un pic de mucegai pe perete langa patul meu oare si de la ala o fi? cate o datata imi e foarte frica intru in panica imi este frica sa mai si dorm ca poate ramn fara aer pls dau funda raspunsuri mai detaliate va rog dau funda pls!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| UnZambetTeRog a răspuns:

Daca e de la mucegai inseamna ca ai alergie. Mergi la doctor sa vezi ce iti spune el. Dar dupa descrierea ta inseamna ca ai alergie

| VivianneMnt a răspuns:

Frate,ai pus intrebarea asta de 5 ori, pe putin si ti s-a si raspuns la ea. Du-te la doctor si nu mai astepta sa te diagnosticheze toti necunoscatorii!

| iPetraAnime a răspuns:

E din cauza mucegaiului mai mult ca sigur. E foarte periculos mai ales in mediul in care te odihnesti.
Cat mai repede cu putinta trebuie sa le spui parintilor sa dea cu o solutie si vopsea rezistente la mucegai, fabricate de acelasi
producator, pentru ca substantele active din solutie si vopsea sa
conlucreze. Daca nu sunt fabricate de acelasi producator, s-ar putea
ca substantele active sa se anuleze intre ele.
Chestia asta apare din cauza condensului. Poate ca acum ai o simpla
alergie dar daca nu se intervine mai repede poti ajunge la o problema pulmonara grava.

| 12TeOdOrA12 a răspuns:

Cred ca e din cauza mucegaiului. Nu stiu ce sa iti zic. Dar incearca sa dormi cu geamul deschis pentru a aerisi camera! Sper ca ti a fost cat de cat de ajutor!big hug funda?batting eyelashes