| xIonutzu a întrebat:

am 15 ani si de cateva zile cam 6 zile asa am o senzatie de aia k nu imi intra destul aer in plamani dar nu mereu cam de 5 ori pe zi si seara nu cred ca am nimic la plamani sunt sigur... stiti si cand trag in mine reusesc pana la urma si dupa aia ma mai ia senzatia asta cam peste 2 ore 3 depinde de la ce o fi? pls dau funda sa imi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| 96SeB96 a răspuns:

Da si eu am avut aceeasi chestie, m-am dus la control la plamani nu am avut nimic, dupa am facut o radiografie si a zis ca is putin racit si mi-a dat niste pastile (antibiotice) nu stiu daca e de la raceala, eu m-am gandit ca e de la caldura, oricum acum ma simt mult mai bine happy

| śĩĿṽịṻ a răspuns:

Da si eu am avut,,, da asta-i din cauza ca ai uiat sa respiri cat ai nevoi,, fiindca la plamani le trrebe o anumita cantitate de aer,, si dfaca ai dai prea mult, nu-i place. funda?

| xIonutzu explică:

K mersi cam asta am facut toata ziua azi sport k a fost duminica... si nu am avut azi nimic :X

| xIonutzu explică:

Nu nu se agraveaza va multumesc tuturor acum la cine sa dau funda k toate raspunsurile mi-au placut nu stiu ce sa fac al cine sa dau toti ati fost minunati si da daca nu ma mai gandesc nu mai am nimic :X

| robiolic a răspuns:

Nu iti face griji, patesc si eu asta destul de des, nu stiu de la ce e.
Incearca sa bei multa apa, iesi la aer curat sau fac un sport cardio. alearga fa flotari ca sa respiri repede sa iti revi tongue

| C_Mihut_1997 a răspuns:

Si mie mi sa mai intamplat dar chiar daca nu te simti asa bine ar trebui poate sa te duci la doctor

| FataMaria a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat! Crede-ma nu patesti nimic! Ai tu o senzatie asa! Cel mai bine nu mai te gandesti la asta! Eu Asa Am facut! Nu i cum sa ai ceva! Cred ca e ceva normal la varsta ta! Scz daca am gresit ceva! DaCA STAREA SE AGRAVEAZA AR TREBUI SA TE DUCI LA DOCTOR!