| xIonutzu a întrebat:

Helppp va rog de cateva zile parca nu imi intra destul aer in plamani senzatia aia care o aveam cand nu ne intra destul aer trebuie sa trag adanac si pana la urma reusesc... si cand trg de multe ori adanac parca ma doare in jumatea pieptului ce pot face sa respir normal o fi de la stres? si cate o data ma ia si cu cascat imi vine sa casc si reusesc se imi intre cum trebuie in plamani oare ce o fi? pls dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt crize de panica, relativ frecvente la adolescenti. daca ai peste 18 ani, poate fi ingrijorator, daca esti mai mic, vor trece de la sine

8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Simptomele tale pot fi cauzate de o afectiune cardiaca sau pulmonara. Ar fi bine sa ajungi la un medic pentru un consult si cateva investigatii.
http://www.i-medic.ro/......onar%C4%83

| Slavian a răspuns:

Salut,
S-ar putea sa fie de la tigari, asa ca daca ai incercat sa fumezi asta ar trebui sa fie efectul vreo 3-5 zile, daca nu du-te la medicul de familie.
Mult noroc!

| 0PopaPorno a răspuns:

Asa mi se intampla si mie. Cica e de la lipsa de calciu si magneziu din organism.

| SpartaGirl a răspuns:

Heya!
Eu zic ca cel mai bine este sa te duci la un doctor! =]

| xIonutzu explică:

Nu fumez nu am fumat nici o data si nici nu o sa o fac si app pana ieri am luat calciu si vitamina C Strit tie de canbd tise intampla?

| Reek54 a răspuns (pentru xIonutzu):

Noroc, cred ca ai lipsa de magneziu si probabil esti si sedentar, asa e?
Traiesti la tara sau la oras?
Nu uita sa-mi dai reply daca vrei sa raspund.

| 0PopaPorno a răspuns (pentru xIonutzu):

Cam de vreo 3 luni, dar nu am fost la medic, am zis ca o sa-mi treaca de la sine, dar vad ca nu thinking

| xIonutzu explică:

Traiesc la tara