| Andreiff19 a întrebat:

Am 2 intrebari happy.

1. Ce se inampla daca iti pusca o petarda langa in ureche?

2. Cese intampla daca iti sare praf de pusca in ochi? happy

(K0201 erau petardele)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Incearca si vei vedea, simti, auzi.
NU, serios acum, cred ca poti realiza si tu ca-ti poti pierde vedere si auzul si pe langa asta arsuri destul de grave, rani, etc

| LEDKIT a răspuns:

Consulta un Medic

| BulanozauruS a răspuns:

Pai daca iti pusca o petarda in ochi ramai orb sau mai rau si la ureche nu prea patesti nimic iti tiue cam 2-3 ore asa a patit ieri un prieten nu a avut fitil la o petarda cu 5 focuri si i-a puscat de 2 ori langa ureche si nu a a avut nimic Funda?