| simulare a întrebat:

Aseara cand am venit acasa si m-am dezbracat aveam in buzunar o petarda. Acea petarda a cazut intr-o cana cu apa si eu nu am vazut. Mai pe seara mi s-a facut sete si eu nestiind ca am petarda in cana din care a cazut praful de pusca am baut. Pot pati ceva daca am baut apa cu praf de pusca?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BlackRose03 a răspuns:

Daca ti-a fost rau ar trebui sa mergi la un doctor, ar putea fi periculos. Daca n-ai avut simptome sau greata esti ok.

| MaryJustinepop a răspuns:

Petardele sunt foarte otravitoare! Insa cel mai important NU TE PANICA! Ti s-a facut rau? Daca nu totul e ok si nu vei pati nimic

| MaryJustinepop a răspuns:

In acest moment cum te simti? Daca n-ai simptome de greata totul e ok happy

| simulare explică (pentru MaryJustinepop):

Aseara imi era greata, acum am gust de praf de pusca in gura.