| 3lFiTzU a întrebat:

Am aflat ca am polipi si trebuie sa ma operez si am 12 ani! Pana in cati ani se face operatia de polipi si ziceti-mi cum o sa decurga ce o sa-mi faca inainte de operatie? Funda normal!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Quanah a răspuns:

Nu conteaza varsta. Iti poate face anestezie locala sau totala. Locala adica iti anesteziaza locul unde te opereaza, iar totala te anesteziaza de tot sa nu stii ce s-a intamplat. Asta e la alegere. Dupa aceea, vor introduce prin nas ustensilele si in jumatate de ora / o ora au terminat. Sau mai putin happy Succes la operatie!

| Nesquik98 a răspuns:

Pai varsta nu conteaza, operatia e una simpla adica si un incepator poate s-o faca eu am avut de 3 ori pna acum si am 14 ani.
Pai in primul rand o sa te adoarma apoi iti vor introduce ceva in nari care va distruge a cea bariera care iti blocheaza aerul sa ajunga in plamani cam in 2-3 ore te vei trezi

| Leryyy a răspuns:

Ba frate operatia nue grava e foarte usoara dar deobice pana la 16 ani polipi ar trebui sa dispara eu am avut polipi de mic mam operat si au aprit iar acum am 15 ani si vad ca sau mai vindecat destul de mult sper sa dispara complet. si sa nu-ti fie frica de operatie