| EtheNa a întrebat:

am inceput sa fac pe zi 400 de abdomene pentru a avea un abdomen perfect este bine? Si inca cv merita sa le fac? as vrea sa capat abdomenul in 1 sapt pot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Poti face cate vrei/ zi, insa neaparat si 1-2 zile de odihna. Totodata nu numarul conteaza ci cat de eficient le executi si cat de intens lucreaza muschii.Intr-un anumit fel merita sa le faci, caci putina miscare nu strica nimanui dar intr-o saptamana nu vei putea obtine abdomenul visat caci pe langa antrenament, alimentatie, stil de viata trebuie tinut cont si de grasimea corporala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abdomenele nu te ajuta sa scapi de "colaceii" de grasime. Doar iti dezvolta muschii si apar "patratelele".
Pentru un abdoment perfect, incearca alte tipuri de exercitii!

| Ajutatorool a răspuns:

Depinde de foarte multi factori, cel mai important din ei fiind procentul tau de grasime din corp, la baieti se vad "patratelele" sub 10-12% grasime, la fete pe la 15-20%, in functie de unde esti duraeza mai mult sau mai putin. Nu e bine sa faci in fiecare zi, perioada de repaus e la fel de importanta ca perioada de antrenament.