| Alecsica a întrebat:

am o entorsa la glezna drepta.Am scos ghipsul vineri si am piciorul umflat si inca vanat si nu pot sa calc sau sa ma sprijin pe el! Ce pot sa fac aveti vreo idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Incearca sa pui comprese cu frunze de varza proaspata. Frunza se preseaza cu o sticla pe o suprafata tare dupa care se aplica pe locul dureros si se leaga cu o bucata de material, o pastrezi pana se usuca frunza de se sfarama, o schimbi cu alta frunza noua pana trece durerea si umflatura. Sa-ti fie de folos si multa sanatate!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai avut entorsa sau fractura? Ai scos ghipsul mai devreme decat trebuia.De acord cu Robert.

| Robert a răspuns:

Pune comprese cu apa rece pana se trage umflatura.Indicat este sa nu-l fortezi calcand cu el.

| Alecsica explică:

Multumesc mult pentru. raspunsuri chiar nu stiu cui sa ii dau fundita toti meritati