| azoteu2020 a întrebat:

Sall TPU, am o intrebare am nite vergeturi de culoare roz pe maine si in pic pe picioare imi puteti spune cum sa scap de ele, si daca lucrez la sala se pot accentua? Pt cine m-a ajuta dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thalyslly a răspuns:

Vergeturile nu dispar niciodata (exista tratamente cu laser dar nu au rezultate 100 %)ele se estompeaza cu timpul devenind albe. poti incerca cu crema antivergeturi cea de la emi plant e buna si relativ ieftina.trebuie sa te dai cu ea de ori pe zi si o sa vezi rezultatele in 2 sapt.ele oricum nu o sa dispara ori ce ai face.nu daca faci sala nu se accentueaza.adica ele apar de obicei de la fluctuatiile mari de greutate in perioade scurte, dar mai nou si la adolescenti in crestere.

1 răspuns:
| DAnc3 a răspuns:

Nu ca se accentueaza la sala ca sala este cauza pentru care ai vergeturi, si nu cred ca poti scapa de ele.