| andreirobert15 a întrebat:

am o mica problema, miercuri trebuie ca ma duc la dentist sa imi oputreze canalele la o masea, faza e ca mi-e frica de anestezie!
cine a facut pana acum? doare sau nu?
si inca ceva, cum eu am carie la maseaua aia si o sa imi curete toate meselele, cand ajunge la aia o sa ma doara?
adica atinge nervu sau ceva?
mi-e frica!
funda celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LadyLilith a răspuns:

Da,atinge nervul de acea ai nevoie de anestesie. Simti doar o mica intepatura, doare, dar nu asa de tare cum te doare cand te atinge la nerv. Eu nu pot fara anestesie, de fiecare data cer. Stiu ca atunci simt o mica durere suportabila si dupa acea nu mai am probleme. Merita, crede-ma! Si mie imi e frica, dar mai bine suport un pic de durere si dupa acea am dinti frumosi si sanatosi. O sa fie bine happy Nu te mai gandi la frica. Eu imi inchid ochii in scaun si ma gandesc la ceva foarte frumos si ma ajuta foarte mult.