| Eumada a întrebat:

ce pot face sa ma ingras? In afar de pastile si vitamine.laughing...Sunt foarte slaba si am 14 ani..deci sunt slaba slaba..nustiu cum sa va spun cat de slaba sunt.si nhustiu cum asi putea sa ma ingras si eu macar 5 kg. Mananc mai mult seara dar degeaba. PSS: Nu prea am pofta de mancare. Va rog dati-mi ceva reteta de ingraseara sau ceva ca nu ma mai suport la cat de slaba sunt. Mananc cipsuri si alte prosti, ciocolata multa, dar nimic.crying. Se zice ca dupa venirea ciclului te mai dezvolti(te mai si ingrasi) mie mi-a venit ciclul prima data anul acesta(2012) in ianuarie, si nu ma`m mai dezvoltat nici un pic.happy. Astept raspunsuri, Dau FUNDA happy! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XnameX a răspuns:

Crede-ma te inteleg perfect si eu sunt la fel de slaba si nu stiu ce sa fac dar mi-am propus ca vara aceasta sa imi fac un meniu special la masa si sa fac sport si chestii din astea.cel mai bine ar fi sa renunti la toate prostiile pe care le mananci incearca sa te imprietenesti cu fructele si legumele si mai intra pe www.florentina.ro ca sunt sfaturi interesante care te pot ajuta.Ce ti-am spus eu mai sus nu e neaparat pentru a te ingrasa e pentru a te intari.Eu una gandesc ca daca ai avea un program cu mancare si sport te va ajuta sa te dezvolti :*

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| C8PILUcool a răspuns:

Pai ar trebui sa de duci la mcdonald`s si te ingrasi instat dupa 40 de mc puisor laughing, lasa ca e mai bine sa fii slaba ca peste 10-15 cand o sa faci un copil nu o sa devii enorma., nu e bine sa te ingrasi.

| andreandreeageorgiana a răspuns:

BUNA Eumada ASA SUNT SI EU si nu stiu ce sa fac am tot 14 ani dar sti astea slabe sunt frumoase cu alea grase ce sa faci? si am luat pastile vitamine degeaba asa suntem noi
funda?

| aniibhanene a răspuns:

Of! Si tu ai aceeasi problema happy
Eu am luat pastile de pofta de mancare si de geaba dar dupa ce mi-a venit menstruatia parca, parca am mai luat 5-6 kg n-ai ce face asa e corpul tau.