| niku28 a întrebat:

am si eu o mica problema. cred ca am varicocel. daca as avea ar incurca cu ceva cresterea penisului? Mentionez sa spun ca am 15 ani si marimea penisului de 15 cm. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Nu incurca cresterea penisului in mod direct dar iti poate cauza mari probleme la tot aparatul functie de momentul operatiei si cat de mult ai stat cu el netratat.

| niku28 explică (pentru grab):

Am citit si am aflat ca daca nu e dureros nu trebuie neaparat operat... nu m-a durut deloc pana acum... acum un an am observat si am inceput sa ma interesez. inca nu le-am spus parintilor mei crying si cum adica nu incurca pe moment?

| grab a răspuns (pentru niku28):

Mestere, in problemele astea sensibile e indicat sa te cauti inca de la primele semne, astfel usurand mult munca medicului si usurandu-ti tie viata de recuperare de dupa.
orice saptamana de intarziere induce o lune de recuperare suplimentar, cam asa happy

treaba ta ce faci, dar din moment ce exista o jena cat de mica local treci la investigatii serioase. iti dai seama ca te joci cu cea mai importanta parte din viitorul tau? viata sexuala. happy

Sanatate!

| niku28 explică (pentru grab):

Grab,, iti multumesc din suflet nu stiam cum sa ma descarc. le-am spus alor mei si o sa ma duc la control si poate la operatie... multumesc mult! happy