| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... sad sunt nou pe site si am o mica(mare) problema am 13 ani impliniti in decembrie pe 10 si... as vrea sa stiu daca marimea penisului meu este normala adica nu prea cred 7 cm cand e cum sa spun (vie) laughing si 5 cm cand e moarta big grin astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Marimea normala a penisului, in cazul unui baiat de 10 ani este de 4-8 cm, a unuia de 12 ani, 5-10 cm, a unui baiat de 14 ani, 6-14 cm, a unuia de 16 ani, 10-15 cm si a unuia de 18 ani, de circa 11-17 cm.
Abia ai inceput sa te dezvolti, nu ai nici o problema.
Linisteste-te, bine?

| daniel_2012 a răspuns (pentru greece12):

Te contrazic greece 12 eu am 13 ani si o am de 16 cm serios acum

| greece12 a răspuns (pentru daniel_2012):

Nu ma contrazici pe mine,contrazici studiile si cercetarea facute de medici si specialisti.
Dupa cum observi, am mentionat marimea "normala".
Toti barbatii ajung la o inaltime medie de peste 1, 75 m, chiar daca la 13 ani unul are 1, 40m si altul, 1, 70m, depinde de ritmul de crestere al fiecaruia.Asa e si cu ce ascunzi in pantaloni, se iau in considerare valorile medii, normale.

7 răspunsuri:
| teutzikka a răspuns:

Mama si eu sunt fatawinking consulta un medic sau consultate cu maicata ...sau in cel mai rau caz cu taicatuwinking

| Claudia1001 a răspuns:

Lol, ai 13 ani, asta te preocupa pe tine, sa fim seriosi, cred ca te-ai mai uitat si prin intrebarile altora si ai vazut ca majoriatatea sunt legate de marimea penisului, si de asta ai intrebat si tu laughing

| aKaDeLe a răspuns (pentru Claudia1001):

Nu pe bune dar vruiam sa stii tu pe la 14-15 ani si ma temeam ca nu am cu ce laughing

| jupiterestru a răspuns:

Nu te mai uita la filme porno, iti da impresia ca ai "scula"prea mica, pana la 21 de ani creste.stai chill

| aKaDeLe a răspuns:

Claudia1001 ma intereseaza pentru. ca pe la 14-15 ani vreau sa incep sti tu si ma temeam ca n-am cu cehee hee