| Robert96Ares a întrebat:

Sall TPU:Am si eu o nelamurire sa zic asa deci problema este: acu cateva zile am fost la oftalmolog si mi-a facut un control la ochi si la sfarsit mi-a zis ca nu am nimica problema mea este atunci cand ma uit atent la un scris sau ceva vad in ceata si medicul mi-a recomandat niste ochelari pe prescriptia de ochelari scria dioptria +0, 5 dc daca doctorul mi-a zis ca nu am dioptrie, mi-am luat ochelari antireflexie pentru pc da vad cam in ceata cu ei la distanta si nu stiu daca sunt buni poate trebuia sa-mi dea fara dioptrie da si cu ceata cand ma uit atent la un scris.straight face... oricum ochelarii ii tin numa la pc incasa...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosești ochelarii numai dacă îi ai un pic obosiți, verifică bine ochelarii de protecție, se vede cu o idee mai mare imaginea, nimic mai mult!
Pa, pa.

| Nastia a răspuns:

Cred ca ochelarii aia nu sunt conformi cu ce ai tu si ar fi bine sa consulti alt medic si sa nu mai folosesti ochelarii.

| Anne2000 a răspuns:

Nu sunt doctor.hee hee

| Udvarpatrick a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa cauti si sa mergi la cel mai bun oftalmolog din oras iar doar el poate sa-ti de-a rezultatul final (de asemenea cred ca ar trebui sa te grabesti, am niste prieteni care au purtat ochelari cand nu au avut nevoie sau de marime necorespunzatoare si i sa srticar mai rau vederea).