| Lovwly a întrebat:

Azi noapte am fost la o nunta, iar acum, dupa ce am dormit 6 ore, si dupa ciorba de potroace am greturi, imi este foarte cald desi in casa temperatura este potrivita, si am o senzatie de voma. Credeti ca este de la oboseala sau am fost deochiata, ori mi s-o fi aplecat? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| R0co3 a răspuns:

Dacă esti gravidă poate din acest motiv ai grețuri. Mergi la un medic. Baftă multă!

11 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Cred ca ai facut insolatie.

| R0co3 a răspuns:

Bună,

Dacă iți este cald, te va lua cu febră. Ia Nurofen sau Coldrex Junior. Senzatia de voma... Caută la magazin medicamentul Bilichol si ia-l cu 2 lingurițe de Coca-Cola. Eu cred că ai fost obosită si de asta. Posibil sa fii si deocheată. Pune-o pe mama ta sa iți zică Tatăl Nostru. Si dacă ai mancat mult, seara, posibil de asta.

Insănatoșire rapidă!

| Lovwly explică:

Am uitat sa mentionez ca sunt gravida in 4 luni. big grin

| R0co3 a răspuns (pentru Lovwly):

Am crezut că esti copil laughing

| Lovwly explică (pentru R0co3):

Nu sunt. ma tem sa nu fie de la sarcina ceva. o sa merg la medic maine dar acum am o stare ciudata.

| Lovwly explică (pentru R0co3):

Sper sa fie bine.

| R0co3 a răspuns (pentru Lovwly):

Si eu

| R0co3 a răspuns (pentru Lovwly):

Dacă esti gravidă poate din acest motiv ai grețuri. Mergi la un medic. Baftă multă!

| DeniiAleee a răspuns:

Probabil ai mancat ceva ce nu ti-a placut. Incearca sa mananci cateva zile ceva mai usor, cum ar fi : iaurt, paine prajita. Daca tot nu o sa iti treaca, incearca sa mergi la doctor. Sper ca te-am ajutat si multa sanatate iti doresc!

| BossBossAsasin a răspuns:

Esti gravita

| MasterChyef a răspuns (pentru BossBossAsasin):

HAHAHAHAHAHA uite cine vorbea.HAHAHA.Dar de unde stii ca e gravida Mihaie?

| andy9988 a răspuns:

Nu se intampla nimic...du.te la toaleta si totul fi bine.Stai linistita ca nu se intampla nimic.