| konon a întrebat:

cum pot scapa de dureri de incheieturi? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Încearcă să faci masaj și durerea va dispărea.

| giony54 a răspuns:

Depinde cati ani ai poate sa fie dureri de crestere sau ai fortat la sala sau mai poate fi o inflamatie articulara din cauza frigului.

| konon explică (pentru giony54):

M.eam stricat incheieturile la salalaughingsi ma dor. am sanse sa scap de dureri pentru totdeauna?

| Rebecca123 a răspuns:

Freaca-te cu crema cum ar fi cea de galbenele. daca te freci in fiecare seara inainte sa te culci, o sa iti treaca pana la urma.

| RokKzis a răspuns:

Mergi la doctor

| JulieAndreeaB a răspuns:

Sunt de parere ca daca nu ai probleme grave, poti utiliza analgezice(calmante).

| mihnealuca a răspuns:

Salu..sincer si pe mine m-a luat o durere in seara asta de incheietura! Mie mi s-a mai intamplat..si parerea mea pentru a scapa de durerea de incheietura este s-a iti pui o fasa si sa iti dai cu unguent(eu ma dau cu diclofenac sau fastum gel) Si sa nu iti mai fortezi mana pana nu dispare durerea. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Jhonny1998 a răspuns:

Cu nurofen crema iti trece durereawinking

| roybyyy a răspuns:

Poti utiliza Bengay dar trebuie sa repeti in fiecare seara pana iti trece eu asa am facut si am scapat de durere