| facpipi a întrebat:

Sall TPU, daca beau vreo unu sau doua energizante pe saptamana si nu chiar in fiecare saptamana, risc sa ma inbolnavesc? Beau cam o saptamana da o saptamana nu si de 2 ori pe saptaman. E un risc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Stavros a răspuns:

Mai bine cumpara-ti un ceai :d e mult mai sanatos tongue

| IonutAxi a răspuns:

Atata timp cat nu bei in exces nu ai de ce sa iti faci griji

| my23ro a răspuns:

Cine ti-a spus ca energizantele te imbolnavesc?
Bei energizante sau bei Red Bull? Exista o diferenta intre cele doua destul de mare.
RedBull-ul baut regulat provoaca o dependenta usoara de care se poate scapa usor.
Oameni bolnavi de la energizante nu am vazut inca, sa stii.
Nu spun ca ar sanatoase, dar sa nu exageram.

| Attack619 a răspuns:

Atata timp cat nu bei in exces nu ai de ce sa iti faci griji. Totusi mai bine ai mai lua o pauza cam de cateva saptamani pentru ca totusi nu sunt chiar asa sanatoase sau incearca sa bei doar cand vrei sa stai treaz peste noapte sau cand chiar ai nevoie de energie pentru cevawinking