| andreirobert15 a întrebat:

Sall TPU
De 2 zile ma ustura penisul 4-5 minute dupa ce fac treaba mica!
Care ar fi cauza?
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Suna a infectie urinara. La baieti, mai ales la tineri, asa ceva se ia de pe la fete sau in urma unei proceduri medicale. Mai greu datorita unei neatentii in igiena.
Trebuie sa discuti cu un doctor, probabil ca nu va dori sa iti vada "echipamentul", te trimite la laborator sa dai un esantion. Iti poate (sau nu) administra un antibiotic cu spectru larg pana vine rezultatul, apoi eventual un altul mai specific daca primul nu si-a facut treaba.
Exista si o gramada de suplimente naturiste care iti maresc rezistenta si te pot scapa de infectii, dar acestea nu sunt medicamente si nu sunt verificate riguros. Cel mai bine este tot cu medicul.

| MaskedMan a răspuns:

Probabil ai primit perfuzii si ti s-a montat o sonda vezicala(pacientul comatos nu are control, asa ca trebuie ajutat sa urineze). Aceste sonde sunt sterile, dar pot fi contaminate de personalul medical la instalare.Deci:posibil sa fi facut o infectie, sau posibil sa fie un mic traumatism determinat de introducerea sondei. Sfatul meu este sa mergi cat mai repede la un urolog, care va pune diagnosticul precis si va indica tratamentul adecvat.Majoritatea urologilor sunt barbati, toata ziua vad penisuri, asta e painea lor.Curaj,ca trece! Cu conditia sa mergi la medic.

| Krises a răspuns:

Mai bine du-te la doctor, nu intreba pe un site pe care media de varsta e 13-14 ani.

| Hertea_Eddy_1996 a răspuns:

Ar utea fi o infectie urinara, du-te la Farmacie si cere Uractiv.