| ali17 a întrebat:

Sall TPU, De ce eu tusesc doar noaptea si ziua sunt sanatos tun? nu ma simt racit n-am temperatura doar tusesc.Ce cauza o fi? dau funda la raspunsu bun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabby269 a răspuns:

Asa cum zice si un alt utilizator de pe aici, ar putea fi din cauza lipsei umiditatii din camera.Inainte sa dormi, opreste centrala si deschide geamurile, circa 10 minute pentru a improspata aerul din camera.In caz ca tusea persista, ia-ti un pahar cu apa sa-ti mai hidratezi putin gatul. Daca cauza nu era aerul inchis si uscat, consulta un doctor si afla care sunt adevaratele cauze.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mixxjim a răspuns:

Daca e aerul prea uscat in camera (usa inchisa, camera mica, caldura mare, geamuri termopane) peste noapte ti se usuca si gatul/caile respiratorii si din cauza asta poti tusi.

| DarKnNNeS a răspuns:

Fumezi? poate fi de la asta..si o raceala ceva cronica in tine....Doar cand esti pe repasu noapte la caldura. Incearca sa bei ceva ceaiuri sau niste pastile..Bafta