| Qwertyuop2389 a întrebat:

De curand am fost la o petrecere si mi-a intrat alcool in ochi, putin de tot, de fapt nu prea sunt sigur daca a ajuns in ochi ca nici rosu nu era, voiam sa stiu daca mi-ar putea afecta ochiul mult, iar pentru cel mai bun raspuns dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu se intampla nimic, mai ales daca ai dat cu apa rece imediat.
Iar daca nu s-a inrosit, inseamna ca nu ai de ce sa iti faci griji.
Totusi, daca in viitor vei simti ceva ceata la ochi, nu ezita sa consulti medicul!
O zi buna happy

1 răspuns:
| Qwertyuop2389 explică:

Caramela, nu am dat chiar cu apa imediat, adica am sters cu servetelu si dupa am dat cu apa putin, plus ca daca ma uit la 200 300 m cam asa vad putin in ceat iar cu celalalt ochi vad bine, plus ca imi lacrimeaza mult.