| eusuntbaiatuldiz a întrebat:

Ajutor! Nu știu sigur daca mi-a intrat o craca in ochi, ideea este că văd bine cu ochiul și nu e nici roșu, sa îmi fac griji? O sa îmi curat ochii cu Optiserum happy vi s-a întâmplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Da, trebuie să-ți faci griji.
Dar nu pentru ochi, ci pentru starea ta psihică.

| eusuntbaiatuldiz explică (pentru johnnny123):

Mersi că mă faci nebun

| johnnny123 a răspuns (pentru eusuntbaiatuldiz):

Nu te-am făcut nebun, am sugerat doar că suferi de ipohondrie.

Mai grav este faptul că tu te temi inclusiv de evenimente care NU au avut loc: de crengi care NU te-au lovit în ochi, de apă fierbinte care NU ți-a sărit în ochi și de lemne care NU te-au lovit în cap.

Cum vine aia "nu știu sigur daca mi-a intrat o craca in ochi, ideea este că văd bine cu ochiul și nu e nici roșu"? Poate să-ți intre o cracă în ochi fără să fii sigur că ți-a intrat?

Dacă ție și se pare că aceste reacții se încadrează în limitele normalului, atunci continuă așa.