| MaryPupik a întrebat:

Eu am 15 ani si am o prietena mai mare cu un an ca mine. Ea are un blocaj de artere la piciorul drept. Va rog mult sa-mi spune-ti daca exista sanse ca fata sa se refaca. Tin sa mentionez ca prietena mea merge la un spital din bucuresti pentru refacere. astept raspunsuri inteligente, nu de genul paraseste fata ca nu vreau sa ma despart de ea, eu o iubesc foarte mult, si ea la fel. Deci astept raspunsutile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru ca noi internautii nu o putem ajuta pe prietena ta, ea trebuie sa adreseze unui medic specilist in Chirurgie Vasculara neaparat inca din primele faze pentru a evita eventuale complicatii.

Pentru mai multe informatii respectand drepturile de autor, iti voi posta totusi un site cu mai multe informatii:
http://www.medpont.ro/chirurgie/boala-arteriala-periferica/