| Razvy10 a întrebat:

Sall TPU, ieri dimineata mi s-a umflat putin locul de la o masea cariata de vreo 2-3 ani sad nu doare deloc maseaua doar ca e umflata..doare cand apas acolo... am fost si acum 2 sau 3 ani tot cu aceasta masea si mi-a taiat gingia si mi-a iesit f mult sange...dar acum nu doare absolut deloc.mi s-a umflat putin si fata.100% e puroi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnonimGirl67 a răspuns:

Este si puroi dar poate fi si sange.In caz ca o sa te doara sa iei un calmant dar daca nu te doare du-te la un stomatolog si vezi ce e de facut. Daca nu vrei poti doar sa astepti si o sa treaca, dar e de preferat sa te duci la un dentist.

4 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic, probabil ca este puroi, Chiar daca acea umflatura dispare de la sine, o sa apara din nou. Si tot la medic ajungi, dar daca mergi acum poate maseaua poate fi salvata ( adica poate nu trebuie extrasa )

| Dilavia a răspuns:

Ia paracetamol ozone ste fenomenal la mine functioneaza de fiecaredata scrie pe prospect cum sa il iei si altele vezi ca este bun la oricedurere actioneaza intr-o juma de ora succes

| mongolo a răspuns:

Am avut si eu o problema ca aceasta si am mers la dentist si a trebuit sa mi-o scoata, iar in locul acela am avut puroi.

| Razvy10 explică:

Am avut 2 locuri umflate la gingie..cand puneam limba, acum s-a spart unu si a iesit ceva lichid nasol sad si azi s-a spart si in celalalt loc..presupun ca nu ma doare deloc doar cand apas pe falca acolo. din masea nu mai e decat 3 colturi care trebuie extrase cat de curand.