| MrYoo00 a întrebat:

In jur de cate Kg ar trebui sa am la 13 ani(baiat) si in jur de 1.65-1.66 m inaltime? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Pentru o dezvoltare armonica st-ponderala trebuie sa ai greutatea 50-51kg.Tu ce greutate ai? Nu va cantareste la scoala?

| mona a răspuns:

Maxim 60 kg

| Oana65 a răspuns:

Ar trebui sa ai 45-50 kg

| Rochelle a răspuns:

55-56