| SoferTir a întrebat:

Am 12 ani jumate sunt baiat si 1.65-1.66.Sunt prea inalt! Aprox asa dupa voi cam ce inaltime voi avea cand voi fi adult?

7 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Stai linistit ca nu esti exagerat de inalt. Nu-ti pot spune ce inaltime vei avea, pentru ca aceasta crestere se poate opri cam oricand. Spre exemplu stiu persoane care prin cls. a-7-a erau FOARTE INALTE insa apoi cresterea lor s-au oprit, iar acum la maturitate au o inaltime normala.
Eu sunt fata, sunt cu un an mai mare ca tine si am 1.65, in plus nu sunt deloc inalta fata de colegele mele. Stai calm cunosc si baieti de varsta ta mai inalti.

| WeaponGirl a răspuns:

Asa e bine sa fii inaltwinking eu zic ca o sa mai cresti panala 1.85 cam asa,dar e numai bine, nu te stresa cu asta, mai bine sa fii inalt decat pitic si sa-ti placa de o fata mai inalta ca tine...ce faci atunci? big grin e mai bine inalt crede-mahee hee

| AoiTori a răspuns:

Barbatii se inalta pana la 20 ani, cred. Depinde si de fiecare persoana, spre exemplu fratele meu era inalt cand era mic, iar acum a mai crescut putin (are 1 72 si 19 ani) Acum depinde si fizionomia unuia dintre parinti sau bunici si de ce gena ai luat si de unde!

| maddy0212 a răspuns:

Cu cat mai inalt cu atat mai bine (pentru mine). Eu zici ca esti numai bine. De cat sa fii scund mai bine sa fii inalt.

| MonsteR_4456 a răspuns:

2 metrii

| Fitz3d3fitz3pustoa1k a răspuns:

Eee fbb eeeu sunt faataaaaa am 12 ani aproape 13 ani si am 1. 56dar eu sunt fata si pentru un baiat e chiar super bine...e mai bine sa fi inalt decat scund!

| DaNi11 a răspuns:

Si tu de asta te plangi? Eu am 18 ani si am 1.65 stii cum e sa ai o prietena mai inalta decat tine? mai ales pe tocuri. Iri si Monica 100%. Deci taci nu te plange pentru lucruri bune.